blog-Darmowe zdjęcia na bloga lub stronę internetową.wyróżniające-min

Darmowe zdjęcia na bloga lub stronę internetową

Czy istnieje coś takiego jak “darmowe zdjęcia na bloga / stronę www?”. Przecież wszystkie materiały, które są efektem czyjejś pracy twórczej, (nawet te internetowe) są chronione prawami autorskimi. W Polsce prawo autorskie działa automatycznie i chroni dzieło, nawet jeśli nie zostało jeszcze skończone, tyczy się to także zdjęć.

Wykorzystanie materiałów, które nie należą do nas, bez zgody autora jest niezgodne z prawem (a kary mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych!).

Zatem powstaje pytanie skąd możemy brać darmowe zdjęcia na naszą stronę internetową, fanpage lub bloga? Postaram się Wam przedstawić kilka podstawowych i darmowych źródeł zdjęć.

1. Unsplash – piękne i darmowe zdjęcia na bloga lub stronę internetową

Przepiękne zdjęcia. Posiadają nie tylko bardzo wysokie walory artystyczne ale także techniczne – są w wysokiej rozdzielczości.

Znajdziesz tu świetne, darmowe zdjęcia na bloga lub stronę internetową. Łap linka -> klik, klik.

2. Pexels – kolejne darmowe zdjęcia na bloga

Z Pexels korzystamy równie często, co z Unsplash, zdjęcia są także w bardzo wysokiej jakości.

Super jest też to, że pod zaprezentowanymi wynikami pojawiają się także sugerowane zdjęcia z interesującej nas tematyki. Łap linka -> klik, klik.

3. Picjumbo

Kolejny duży bank zawierający darmowe zdjęcia na Twoją stronę internetową, przejrzyj, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Łap linka -> klik, klik.

4. PublicDomainPictures

Trudniej się wyszukuje, ale wciąż można znaleźć coś ciekawego. Łap linka -> klik, klik.

5. Freeimages

Prawie 400 000 darmowych zdjęć! Łap linka -> klik, klik.

6. New Old stock – darmowe zdjęcia na bloga w starym stylu

Ciekawy pomysł podania starych zdjęć. Na pewno urozmaicą Twoją stronę. Łap linka -> klik, klik.

7. Pixabay

Ponad 850 000 darmowych zdjęć. Jednak zanim jakieś zamieścisz upewnij się, że licencja nie wymaga podania nazwiska autora obok zdjęcia. Łap linka -> klik, klik.

8.Pikwizard

Pikwizard.com to ponad MILION (!) zdjęć i video o fantastycznej jakości. Co ciekawe, na stronie znajdziesz dziesiątki różnych zakładek, które skutecznie ułatwią ci szukanie twojego wymarzonego zdjęcia. Łap linka -> klik, klik

Nie do końca darmowe, ale bardzo tanie zdjęcia – Depositphotos

Warto zapisać się na ich newsletter, ponieważ co tydzień udostępniają porcje darmowych zdjęć, grafik a także filmów!

A jeśli potrzebujesz stałego dostępu do zdjęć to polecam zakupić plan elastyczny, jest on dostępny dla działalności jednoosobowych (więc idealny dla blogerów i mikro firm!), a koszt jednego zdjęcia kształtuje się w granicy 4,30 zł. Łap linka -> klik, klik.

autor: Patryk Janusz