blog-Jak zmienić nazwę fanpage’a.wyróżniające-min

Jak zmienić nazwę fanpage’a?

Strona na facebooku jaką jest fanpage to jedno z najpopularniejszych narzędzi social media. Firmy wykorzystują go do budowania trwałych relacji, blogerzy dzielą się na nim swoją twórczością, a gwiazdy kreują swój wizerunek.

Nazwa dla fanpage’a na Facebooku

Zakładając fanpage zazwyczaj poświęcamy dużo czasu na przemyślenie jego nazwy. Czasami jednak okazuje się, że jest ona nieadekwatna lub nieatrakcyjna (o tym jak nazwać fanpage pisaliśmy w tym artykule). Wypadałoby więc zmienić ją na lepszą, a to nie zawsze jest takie proste. Są na to jednak dwa sposoby – najważniejsze, że oba działają, a to, z którego będziesz mógł skorzystać, zależy od aktualnej wielkości strony.

Nazwa fanpage’a – podstawowe zasady

Zanim jednak przystąpisz do zmiany nazwy, zwróć uwagę na właściwie użyte litery. W nazwach stron możesz używać wielkich liter o ile jest to zgodne z ogólnymi zasadami gramatyki. Więc nazwa nie może składać się z samych wielkich liter ani tym bardziej znaków czy zbędnych symboli. Zbyt częste zmiany i ciągłe kombinowanie przy nazwie mogą zniechęcić użytkowników (dostają oni powiadomienie o każdorazowej zmianie nazwy).

Facebook ma swoje reguły i ograniczenia dotyczące nazewnictwa fanpage’y. W dużym skrócie powinniśmy zrezygnować z używania słów “facebook” i “oficjalna”, oraz upewnić się, że nie wprowadzamy kogoś w błąd naszą nazwą (np. udając inny fanpage).

Czasem może okazać się, że nie widzisz opcji zmiany nazwy, najprawdopodobniej oznacza to, że nie jesteś administratorem tego fanpage’a. Wtedy przyjrzyj się dokładnie roli jaką masz na tym fanpage’u.

Zmiana nazwy fanpage’a, a zmiana tematyki strony

Uważaj również na drastyczne zmiany kategorii tematycznej. Zdarza się, że użytkownicy zgłaszają swoje niezadowolenie Facebookowi, a ten niekiedy nie czekając na sprostowanie potrafi nawet zablokować stronę. Zdarza się też, że Facebook sam wykryje nasz “podstęp” i zablokuje stronę. Wówczas zostaje nam już tylko odwoływanie się od takiej decyzji, co może potrwać.

Jeśli planujemy bardziej drastyczną zmianę, to lepiej zawczasu zakomunikować to naszej społeczności.

Zmiana nazwy fanpage’a, krok po kroku

Jak zmienić nazwę? Wystarczy, że wejdziesz bezpośrednio w edycję swojego fanpage’a,

a znajdziesz tam możliwość zmiany jego nazwy.

Po kliknięciu w przycisk “Edytuj” możesz rozpocząć zmianę nazwy:

Pamiętaj jednak, że zobaczysz tę opcję tylko będąc administratorem strony.

Etapowa zmiana nazwy fanpage’a – to rozwiązuje większość problemów ze zmianą nazwy

Jest jeszcze jeden sposób na poradzenie sobie ze zmianą nazwy fanpage’a. Polega na tym, że cały proces zmiany rozbijasz na mniejsze kroki i wprowadzasz te zmiany etapami. Pokażę Ci to na przykładzie. Przyjmijmy, że fanpage trenera personalnego chcemy przerobić na fanpage sklepu z suplementami.

  1. Nazwa wyjściowa: “Trener personalny – Tomek” 
  2. Pierwsza zmiana: “Trener personalny. Odżywki i suplementy” 
  3. Druga zmiana:”Sklep dla sportowców. Odżywki i suplementy” 

Czasami ten proces trzeba rozbić na więcej kroków, ale w większości przypadków działa. Oczywiście nie polecamy drastycznych zmian w tematyce fanpage’a.

Ile czasu potrzeba na zmianę nazwy fanpage’a?

Ostatnim etapem jest czekanie… Facebook zastrzega sobie kilka dni na działanie, ale z naszego doświadczenia wynika, że często już po kilku godzinach nazwa zostaje zmieniona.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub masz pytania?

Sprawdź ofertę prowadzenia social media, lub napisz na biuro@artyscireklamy.pl. Chętnie Ci pomożemy!

autorzy: Adam Śliwiński, Patryk Janusz