blog-Nowoczesna strona internetowa. Dlaczego Twoja www wymaga modernizacji.wyróżniające-min

Nowoczesna strona internetowa. Dlaczego Twoja www wymaga modernizacji?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przy prowadzeniu firmy obecność w sieci jest bardzo ważna. Nowoczesna strona internetowa prezentuje firme w internecie i pozyskuje klientów.

Ale to nie wszystko! Przecież już od wielu lat sam fakt posiadania własnej strony internetowej oddziela profesjonalne firmy od pozostałych. 

Nowoczesna strona internetowa – obecnie

Strona internetowa powinna być dostosowana do aktualnych trendów wizualnych i wymogów Google’a. Ale jest też dużo ważniejsza sprawa, ponieważ nowoczesna strona internetowa musi być funkcjonalna.

Funkcjonalna, czyli po prostu przejrzysta i łatwa w obsłudze – intuicyjna. Istnieją dobre praktyki tworzenia stron internetowych, które są zgodne z tym jak użytkownicy poruszają się po stronach internetowych.

Te zachowania zmieniają się więc, nawet jeżeli zakładałeś działalność całkiem niedawno i Twoja kilkuletnia strona wydaje się być jeszcze “znośna” lub “całkiem w porządku” to warto zastanowić się nad jej modernizacją.

Jest też kilka krytycznych punktów, przy których modernizacja strony internetowej jest mono wskazana.

Śpieszymy z wyjaśnieniem dlaczego 😊

1. Czy wszystko na stronie działa?

Źle działające lub co gorsza – niedziałające elementy strony internetowej sugerują, że firma zwinęła już swoją działalność. Przecież gdyby firma działała to naprawiłaby błędy na stronie, prawda?

Niedziałająca strona skutecznie zeruje jakiekolwiek szanse pozyskania klienta przez internet. Poniższy przykład jednej z istniejących firm świetnie to obrazuje.

Jeżeli nie aktualizujesz swojej strony regularnie, nie sprawdzasz jak się wyświetla i działa to bardzo prawdopodobne, że coś już nie funkcjonuje prawidłowo lub że nie wszystkie treści się wyświetlają tak jak powinny.

Kilka lat temu szczególnie popularne było używanie wtyczek flash na stronach. Teraz większość z tych wtyczek już nie działa, często nie działają od razu całe strony internetowe.

2. Nowoczesna strona internetowa to strona responsywna

W niektórych branżach nawet 90% użytkowników stron internetowych to osoby korzystające wyłącznie z urządzeń mobilnych. Obserwujemy, że u większości naszych klientów użytkowników przeglądających strony za pomocą telefonu czy tabletu jest około 50%.

To oznacza, że jeśli Twoja strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych to prawdopodobnie tracisz co drugiego klienta.

Jeśli w tej chwili Twoja strona internetowa pozyskuje 30 klientów miesięcznie, to drugie tyle klientów tracisz, ze względu na nieresponsywną stronę internetową.

Nowoczesna strona internetowa dopasowuje się do przekątnej urządzeń o różnych ekranach. Dlatego strony, które dobrze się wyświetlają na telefonach i tabletach zawsze wykorzystują całą szerokość ekranu. Tekst także układa się lepiej i w taki sposób aby nie było potrzeby dodatkowego powiększania go.

Decydując się na modernizację swojej strony internetowej i dostosowanie jej do urządzeń mobilnych znacznie zwiększasz jej zasięg. Jest tak nie tylko dlatego, że jest ona bardziej wygodna dla użytkowników, ale wynika to także z faktu, że Google po prostu lepiej pozycjonuje strony responsywne.

3. Przeładowanie treścią

Kiedyś użytkowników zachwycały strony przeładowane treścią i dziwnymi (często ruszającymi się) elementami, teraz dominuje prosta, estetyczna forma i funkcjonalność.

Dlaczego to taki ważny element? Dla użytkowników liczy się czas, a więc szybkość dotarcia do wyszukiwanych informacji (im szybciej tym lepiej). Jeśli użytkownicy zaczną gubić się na Twojej stronie, to szybko z niej uciekną, więc Ty stracisz szanse na pozyskanie klienta.

Modernizacja tego czynnika wpłynie na konwersje z Twojej strony (czyli na ilość użytkowników, którzy coś od Ciebie kupią!).

Oszczędzaj czas swoich klientów a zwiększysz swoją sprzedaż!

4. Słaba strona to słaby wizerunek

Coraz bardziej ceni się wysokiej jakości fotografie, interesującą grafikę czy dobrze dobrane kolory. Walory nowoczesnej strony internetowej podnosi także zamieszczenie na niej video prezentującego działalność firmy, pracowników lub realizację zleceń.

Poniższa strona to domyślny szablon na wordpressie. Firma po prostu użyła autoinstalatora ze swojego hostingu do zainstalowania wordpressa i na tym zakończyła tworzenie strony internetowej.

5. Aktualizacja treści na stronie – informacje o firmie

Każda zmiana dotycząca Twojej firmy powinna być odnotowana na stronie. Nie wspominamy o takich kwestiach jak godziny otwarcia, zmiana oferty, asortymentu czy cen – bo to absolutna podstawa!

Zerknij poniżej, ten screen zrobiłem jakoś w 2017 roku.

Na szczęście wyznajemy zasadę “jedna strona na lata” i tworzymy strony internetowe, które w każdej chwili można łatwo edytować i dostosować do zmieniającej się firmy.

A żeby maksymalnie ułatwić to zadanie – przygotowaliśmy specjalny kurs, który bezpłatnie udostępniamy swoim klientom. Kurs dotyczy samodzielnego zarządzania swoją stroną internetową i pokazuje, że jest łatwiejsze od wystawienia aukcji na allegro.

Zobacz nasz kurs,

a dla klientów, którym tworzyliśmy sklepy internetowe, mamy też drugi bezpłatny kurs – zarządzanie własnym sklepem

Nowoczesna strona internetowa rozwija się wraz z firmą

Pokaż swoim klientom, że Twoja firma żyje – dodawaj zdjęcia do galerii, dziel się z klientem nowościami, informuj o aktualnych akcjach promocyjnych, prowadź też bloga firmowego.

Im chętniej będziesz udostępniał różne informacje o firmie, tym lepiej Twoja strona internetowa będzie służyła klientom i tym chętniej kupią oni u Ciebie zamiast u konkurencji.

autor: Patryk Janusz

 

Kategorie: