Responsywna strona internetowa. Czym jest i czy jej potrzebujesz - zdjecie 1

Responsywna strona internetowa. Czym jest i czy jej potrzebujesz?

Dobra i responsywna strona internetowa to nie tylko biznesowa podstawa funkcjonowania w sieci. Dla wielu biznesów firmowa strona internetowa to także punkt wyjścia do większości działań marketingowych!

Jest to narzędzie do pozyskiwania nowych, wartościowych klientów. Jeśli jednak o klientach mowa, należy pamiętać, że czasy przeglądania stron internetowych jedynie za pomocą komputera czy laptopa minęły bezpowrotnie.

Ponad 20 milionów użytkowników mobilnych w Polsce dobitnie to udowadnia – czas najwyższy przystosować się do otaczających realiów!

Responsywna strona internetowa – co to właściwie oznacza?

Gdy jeden klient korzysta z wielu urządzeń do przeglądania Internetu a robi to zarówno na komputerze, telefonie i tablecie to warto by nasza witryna dostosowywała się automatycznie do każdego urządzenia. Takie właściwości ma responsywna strona internetowa.

A przekładając „z polskiego na nasze” – najprościej mówiąc – jest to strona internetowa, która automatycznie dostosowuje się do dowolnej przekątnej ekranu.

Responsywna strona internetowa Artystów Reklamy

Tworzenie responsywnych stron internetowych, czyli projektowanie stron RWD

Strony RWD (Responsive Web Design – RWD) to nic innego, jak projektowanie strony internetowej, na której wszystkie treści (tekst, zdjęcia, ikony itd.) skalują się w taki sposób, aby dobrze wyglądały na każdym urządzeniu.

Ale nie chodzi tylko o dobry wygląd strony! Kluczowe jest to w jaki strony responsywne wpływają na odbiór przez użytkowników. Strony RWD po prostu są wygodniejsze i bardziej uniwersalne (jedna strona dostosowana do wielu urządzeń). Właśnie z taką myślą projektujemy strony internetowe dla klientów.

Stworzenie strony internetowej w oparciu o zasady RWD gwarantuje nam olbrzymią swobodę w zarządzaniu stroną internetową.

Czy moja strona internetowa jest responsywna? Jak to sprawdzić?

Najprościej otworzyć ją na smartfonie i sprawdzić czy:

  • różne części strony www wychodzą poza ekran?
  • wszystkie elementy są czytelne? 
  • możesz przeczytać tekst bez powiększania ekranu? 
  • czy zdjęcia dobrze się dopasowują? 
  • czy ikony i inna grafika jest odpowiednich wymiarów?

Czy serio potrzebujesz responsywnej strony internetowej?

Jak często przeglądasz internet na tablecie lub telefonie? Codziennie? (Ja też.) Skoro tak, to Twoi klienci także codziennie korzystają z urządzeń mobilnych do przeglądania internetu.

Z resztą zwróć uwagę ile osób korzysta z urządzeń mobilnych w różnych sytuacjach, np. jadąc autobusem, idąc chodnikiem, w przerwie na lunch itd.

Jak to wygląda w statystykach? Łączna liczba internautów w Polsce wynosi blisko 28 milionów, z czego ponad 21 milionów przegląda internet za pomocą urządzeń mobilnych. To 75% wszystkich użytkowników, czyli 3 na 4 osoby korzystają z urządzeń mobilnych do przeglądania internetu.

Pozycjonujesz stronę www? Prowadzisz Google Ads? Przeczytaj to i przestań tracić pieniądze.

Jak przestać tracić pieniądze? Śpieszę z wyjaśnieniem!

Ponad 61% właścicieli tabletów i smartfonów deklaruje, że jeśli wejdzie na nieresponsywną stronę to… natychmiast ją opuszcza. Oznacza to, że w jeśli nie masz responsywnej strony www to tracisz… połowę odwiedzających i to od razu!

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ mamy ogromny dostęp do informacji, firm, usług i produktów. Przez to jeśli coś nam nie odpowiada (w tym wypadku niedopasowana strona www), to wygodniej jest nam przejść na inną stronę www, niż męczyć się przeglądając nieczytelną stronę internetową.

Ile kasy tracisz, jeśli przeznaczasz na reklamę nieresponsywnej strony internetowej 2 000 zł miesięcznie

Jeśli wydajesz 2 000 zł miesięcznie na reklamę, która pozyskuje 2 000 wejść na stronę. W tym 75% czyli 1 500 użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych, następnie 61% z nich od razu opuszcza Twoją stronę to 1500*61% = 915.

Tak, oznacza to że 915 natychmiast po wejściu na Twoją stronę, wychodzi.

Czyli pozyskujesz 2000 wejść na stronę, a prawie połowa z tych osób w ogóle nie zobaczy Twojej oferty! Wydajesz 2 000 zł na reklamę, a z tego aż 915 zł wyrzucasz w błoto.

Lekceważenie dostosowania strony internetowej do wymagań urządzeń mobilnych jest ogromnym (i kosztownym!) błędem.

Responsywna strona internetowa lepiej się pozycjonuje w Google

Posiadanie responsywnej strony internetowej staje się opłacalne nie tylko ze względu na ułatwienie użytkowania klientom, ale także z uwagi na politykę Google. Chodzi o to, że Google lepiej pozycjonuje strony RWD.

Zapamiętaj, że wszelkie sklepy internetowe, blogi i portale, które są oparte na tej nowoczesnej technologii, będą wyświetlać się na wyższych pozycjach, niż ich konkurencyjne i nieresponsywne odpowiedniki.

Dzięki responsywnej stronie www oraz dobrej optymalizacji SEO, jeden z naszych klientów trafił do TOP10 Google na kilka fraz kluczowych.

Responsywna strona internetowa zapewnia dobre pozycjonowanie

Responsywna strona internetowa to przede wszystkim wygoda dla klientów. Wygoda oznacza, że odbiorcy chętniej będą spędzali czas na Twojej stronie internetowej.

Nowoczesne, responsywne strony internetowe to obecnie konieczność, a przynajmniej jest to konieczność dla firm, które chcą prowadzić skuteczne działania w internecie.

Przestarzałe strony www = mniejsza liczba odwiedzin strony

Chcesz o coś dopytać?

Śmiało, napisz do nas na: biuro@artyscireklamy.pl, chętnie Ci pomożemy. Natomiast jeśli interesuje Cię stworzenie lub modernizacja strony internetowej, odsyłam Cie do oferty tworzenia stron www.

autorzy: Adam Śliwiński i Patryk Janusz

Posted in

Inne wpisy:

Audyt strony internetowej – kuzniafotografii.pl

Audyt strony internetowej – uprawiaj.pl

Audyt strony internetowej: janewiczowka.pl

Ile kosztuje strona www? Tworzenie stron internetowych – cennik

Dlaczego Twoja strona www NIE SPRZEDAJE?

Strona internetowa dla firmy – czy warto? 11 powodów

Case study – jak znaleźć się w Top 3 Google? Na przykładzie fphbertom.pl

Firmowa strona internetowa – 6 rzeczy, które musisz wiedzieć

Responsywna strona internetowa. Czym jest i czy jej potrzebujesz?

Strona internetowa dla firmy. UWAGA 9/10 firm to olewa!

Współpraca

Zajmujemy się projektowanie i tworzenie stron internetowych, które pomogą Ci pozyskiwać nowych klientów szybciej, łatwiej i skuteczniej.